B6 VITAMIIN e. PÜRIDOKSIIN, 50 mg, 365 tabletti, 6-12 kuu jagu

50.00

1 laos

 B6 vitamiin e. PÜRIDOKSIIN 

Nimetus vitamiin B6 hõlmab kolme ühendit: püridoksiin, püridoksamiin ja püridoksaal. Vitamiini B6 on peamiselt vaja: aminohapete normaalse ainevahetuse tagamiseks (sh valkude lõhustamiseks ja kasutamiseks); süsivesikute ja rasvade ainevahetuse tagamiseks; paljude bioaktiivsete ühendite (nt serotoniini) tekkeks organismis; erütrotsüütide valmimise protsessiks.

B6-vitamiinil on meie kehas palju tähtsaid ülesandeid, kuid üheks olulisemaks võib olla selle tugi südame-veresoonkonnahaiguste ennetamisel. Vitamiin B6 on oluline toitaine, mis toetab emotsioonide ja meeleolude tasakaalu. Samuti võib  see aidata kaasa väsimuse vähendamisele ja tervislikule energiatasemele.

-50 mg 1 tableti kohta   % NRV  25

1 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1-2 tabletti päevas, eelistatavalt koos toiduga.

Toodetud Suurbritannia  (Aceso)

Koostisosad: B6-vitamiin (püridoksiinvesinikkloriidina) 50 mg, mikrokristalne tselluloos, DC kaltsiumkarbonaat, magneesiumstearaat, ränidioksiid

B6-vitamiin kuulub oluliste toitainete B-vitamiini rühma ja on populaarne toidulisand. Meie keha ei suuda toota B6-vitamiini, seega peame seda saama toidust või toidulisanditest.
B-vitamiinide puuduse peamiseks tunnuseks on väsimus ja meeleolumuutused

 

B-vitamiini puudus toob endaga kaasa mitmeid teisigi tõsiseid terviseprobleeme, nagu:

✔aneemia,
✔depressioon,
✔ärevus,
✔laiali olek,
✔kõhukinnisus,
✔halb seedimine,
✔südameprobleemid,
✔lihasnõrkus,
✔halb mälu ja kontsentratsioon,
✔halb naha, juuste, küünte, suu, keele ja silmade olukord,
✔ebaregulaarsed südamelöögid,
✔isutus.
✔B6-vitamiini puudus takistab kehas õnnehormoonina tuntud serotoniini tootmist, võtmeroll hormoonide tasakaalu ja immuunfunktsiooni säilitamisel.

B6-vitamiini on vaja:

✔B6-vitamiin aitab säilitada normaalset tsüsteiini sünteesi, energiavahetust, närvisüsteemi tööd, homotsüsteiini vahetust, valkude ja glükogeeni vahetust, psüühika toimimist, punaste vereliblede moodustumist ja immuunsüsteemi tööd. Aitab vähendada väsimustunnet. Aitab reguleerida hormoonide aktiivsust.
✔b6-vitamiini kasutab keha õnnehormooni tekkeks
✔B6-vitamiine on kasulikud aminohapete normaalse ainevahetuse tagamiseks, sealhulgas valkude lõhustamiseks ja kasutamiseks ning süsivesikute ja rasvade ainevahetuse tagamiseks.
✔B6-vitamiine kasutab keha ka paljude bioaktiivsete ühendite (nt serotoniini ehk õnnehormooni) tekkeks organismis ja erütrotsüütide valmimise protsessiks.
✔aminohapete normaalse ainevahetuse tagamiseks (sh valkude lõhustamine ja kasutamine)
✔süsivesikute, rasvade ainevahetuse tagamiseks
✔paljude bioaktiivsete ühendite (nt serotoniin) tekkeks organismis
✔erütrotsüütide valmimise protsessiks
✔tsentraalse närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks
✔B12-vitamiini ja magneesiumi täielikuks imendumiseks
✔soolhappe tootmiseks

Kuna B6-vitamiin osaleb valkude ainevahetuses, siis selle vajadus suureneb koos tarbitud valgukoguse suurenemisega, nt sportlastel. Toiduga saadava B6-vitamiini puudulikkust esineb harva ja tavaliselt on see kombinatsioonis teiste B-grupi vitamiinide puudusega.

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga. Hoida kuivas, toatemperatuuril, kaitstuna otsese päikesevalguse eest ja lastele kättesaamatus kohas! Toidulisandid ei asenda mitmekülgset ja täisväärtuslikku toitu.

 

 

Go to Top