BOOR, 3mg, 180 tabletti, 3 kuu jagu

40.00

Laost otsas

Boor on inimorganismi arengule ja tervisele elutähtis mineraal. Boor aitab ära hoida ohtlikke haigusi nagu liigesepõletik ehk artriit ja luude hõrenemine ehk osteoporoos. Booriga saab leevendada menopausi sümptomeid. Samuti aitab boor kehal paremini omandada kaltsiumi ja magneesiumi, mida on vaja luude tervise tagamiseks.

-3 mg 1 tableti kohta
-6 mg 2 tableti kohta (maksimaalne annus)

Laost otsas

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 2 tabletti päevas koos klaasi veega söögi ajal.

Toodetud Suurbritannias  (L1fe)

Koostis: täiteained (dikaltsiumfosfaat, mikrokristalliline tselluloos), boor (dinaatriumtetraboraadist), paakumisvastased ained (magneesiumstearaat, ränidioksiid).

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB                      1 tableti kohta                2 tableti kohta                           % NRV*


Boor (dinaatriumtetraboraadist)                     3 mg                                            6 mg                                        *


* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

Parem toidulisand – piima-, gluteeni- ja allergeenivaba ning sobib veganitele ja taimetoitlastele. Toode ei sisalda geneetiliselt muundatud koostisosi.
Epidemioloogiauuringute põhjal kaasneb napilt boori sisaldava toiduga nigelam immuunsüsteem, suurem suremus, osteoporoos ja vähenenud vaimne suutlikkus.

✔Boor on ravivahendina käibel olnud küllalt lühikest aega, kuid see on osutunud suurepäraseks D3 vitamiini allikaks. Sellest on juba leitud abi lihaste ja luude tervise parandamisel, luumurdude ja osteoporoosi vältimisel, hambakaariese ennetamisel ning see on tõhus abivahend teiste mineraalide, eriti magneesiumi, kaltsiumi ja fosfori imendumisel organismi. Boor seisab hea selle eest, etinimkehas ei tekiks mineraalide kadu. Üha enam avastatakse boori suurepärast toimet artriidi ravimisel. Boor toimib ka põletiku- ja higistamisvastase vahendina ning on antiseptilise mõjuga. On mitmeid tunnustatud arste, kes soovitavad boori kõrge vererõhu vastase vahendina.

✔Boori roll on eriti oluline hormoonsüsteemi edukal toimimisel – seda nii östrogeeni kui ka testosterooni moodustamisel. Tõsist tähelepanu boori tarbimisele peaksid pöörama üleminekueas naised. Günekoloogilise tervise seisukohalt on positiivne ka tupeseene vastane toime. Meestel on sellest abi eesnäärmevaevuste ennetamisel.

✔Leevendab menopausi sümptomeid
✔Aitab paremini kehal omandada kaltsiumi ja magneesiumi, mida on vaja luude tervise tagamiseks

1.Luude tervis
Boori roll luude arengu juures on seni jäänud kaltsiumi varju, kuigi tegelikkuses aitavad boor ja kaltsium üheskoos luid tugevdada. Boori aitab tagada luudes maksimaalse kaltsiumitaseme. Boori abil on suudetud märkimisväärselt suurendada kaltsiumi imendumist kõhre ja luudesse, et peatada luude hõrenemist.Samuti osaleb boor selliste luu tervise seisukohalt oluliste mineraalide ainevahetuses nagu magneesium ja vask. Lisaks mõjutab boori tase hormoone, kaasa arvatud östrogeeni ja testosterooni, millel on samuti mõju luude tervisele.

2.Liigesepõletikud
Boori abil on võimalik leevendada reumatroidartriiti ehk kroonilist liigesepõletikku. Booriga saab leevendada reumatroidartriidi puhul tavapärast allergilist ja põletikulist seisundit.

3.Menopaus
Menopausiga naistel võib boor aidata leevendada selliseid sümptomeid nagu kuumahood ja öine higistamine. Boor tasakaalustab mineraalide taset, mis omakorda aitab tasakaalustada hormoonide taset. Viimane mõjutab paljusid organismi olulisi protsesse ja võib ka esile kutsuda eelmainitud sümptomeid.

4.Südame-veresoonkonnahaigused
Usutakse, et boor mõjutab vere hüübimist ja seega võib vähendada trombide tekke ohtu. Samuti aitab boor vähendada plasmalipiidide kuhjumist ja väljutada kolesterooli, mis võimaldab samuti alandada infarkti ja südameataki riski.

5.Muud vaevused
Boori peetakse oluliseks ka rakumembraanide tervise seisukohalt. Uuringud on näidanud, et boor suudab parandada aju funktsioone, silma-käe koostööd, lühiajalist mälu ja keskendumisvõimet. Boori seostatakse ka viljakuse ja loote tervisliku arenguga, kuigi uuringutulemusi neis valdkondades on veel vähe.

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top