KURKUM, 670 mg, 120 kapslit, 2 kuu jagu

38.00

1 laos

KURKUM+PIPERIIN+INGVER

Rahvameditsiinis on kurkum kasutust leidnud liigese- ja kõhuvalu, kõhupuhituse- ja gaaside, isukaotuse, kollatõve, kõrge kolesteroolitaseme ja nahaekseemide korral. Sellega on ka organismi puhastatud mürkidest (nt elavhõbedast), ravitud peavalusid, bronhiiti, kopsuviirusi, heinapalavikku, menstruaaltsükli probleeme ja nahasügelust.

-670 mg 1 kapsli kohta

-1340 mg 2 kapsli kohta (päevane annus)

1 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 2 kapslit päevas  klaasi veega.

Toodetud: Suurbritannias  (PH Prowise)

Koostis: orgaaniline kurkumipulber (Curcuma Longa), orgaaniline ingveri juurepulber (Zingiber officinale R.), orgaaniline musta pipra pulber (Piper nigrum L), hüdroksüpropüülmetüültselluloosi kapslite kest.

✔  Iga vegan köögiviljakapsel sisaldab orgaanilist kurkumit (670 mg kapsli kohta), 80 mg ingverit (40 mg kapsli kohta) ja 20 mg musta pipart (10 mg kapsli kohta).

Kõrgeima kvaliteediga koostisained: Prowise Healthcare’i kergesti neelatavad kapslid sisaldavad kurkumipulbrit musta pipra (piperiini) ja ingveriga, et suurendada kurkumiini (kurkumi toimeaine) imendumist.

100% puhas – kasutatakse kõiki looduslikke koostisosi. Ei sisalda laktoosi, soola, tärklist, maisi, nisu/gluteeni, pärmi, piimatooteid, kunstlikke säilitusaineid ja värvaineid ning geneetiliselt muundatud organisme (GMO). Lisaks vegan, ei sisalda lisa-, täite- ega sideaineid. Kasutatakse ainult neid koostisosi, mis on pärit jätkusuutlikest allikatest, ei ole geneetiliselt muundatud ja allergeenivabad.

Kasulikkus:

1. Põletikuvastane toime

Kurkumil ja kurkumiinil on põletikuvastane toime, mis leevendab tervisliku seisundit paljude haiguste puhul. Põletik kaasneb pea iga haigusega. Põletik on keha kaitsereaktsioon ning teatud määral aitab see kaasa haiguse ravile, kuid liiga tugev põletik võib jällegi haigust süvendada.

2. Antioksüdant

Kurkumiin ja teised kurkumioidid on imelised antioksüdandid, mis saavad taastada ja tugevdada keha antioksüdatiivset kaitset. Oksüdatiivne stress tekib organismis siis, kui prooksüdantide ja antioksüdantide omavaheline tasakaal on paigast ära. Oksüdatiivne stress kaasneb enamuse haigustega (suhkruhaigus, ülekaalulisus, maksakahjustused jpm)

3. Looduslik valuvaigisti 

Kurkumiin ja kurkumi õli on looduslikud valuvaigistid, mida saab kasutada halva enesetunde, valu ja kehaosade „ärasuremise“ puhul.
Kurkumi põletikuvastane toime aitab samuti leevendada ka valu. Selle valuvaigistav toime on võrdväärne mittesteroidsete valuvaigistite. Teaduslikud uuringud kinnitavad, et kurkumiodide kasutamine võib olla ohutu alternatiiv valu leevendamisel.
Kurkumi valuvaigistav toime on olnud abiks operatsioonijärgse ja põletustest tingitud valu leevendamiseks.

4. Antibakteriaalne toime

Kurkumil on laiaspektriline antibakteriaalne toime. See pärsib paljude bakterite, viiruste, seente ja parasiitide kasvu.

5. Kurkumiin on immunomoduleeriv aine

Kurkumiin saab reguleerida immuunreaktsioone. Kui tarvitada seda väikestes kogustes, saab kurkumiin tugevdada immuunsüsteemi nakkushaigustega võitlemiseks. Suuremate koguste tarbimisel vähendab see aga soovimatuid immuunsüsteemi reaktsioone, mis aitab omakorda vähendada põletikulisi protsesse ja autoimmuunseid reaktsioone kehas. See immunomoduleeriv omadus aitab leevendada põletikku, elimineerida ebaadekvaatseid immuunsusrakkude reaktsioone, takistab immuunsusrakkude migreerumist põletikukoldesse ja vähendab põletikuliste tsütokiinide tootmist. Kurkumiini immuunsust moduleeriv toime aitab kaasa vähi ja kasvajate ravil.

6. Kurkum leevendab autoimmuunseid reaktsioone

Kurkumiin pärsib autoimmuunsete haiguste arengut, kuna takistab põletikku tekitava aine interleukiini tootmist ja sekkub autoimmuunsete haigusteni viivatesse biokeemilistesse protsessidesse. Kurkumiin aitab järgmiste autoimuunsete haiguste ravimisel: soolepõletik, reumatoidartriit, uveiit, suhkruhaigus, luupus, müasteenia, sklerosis multiplex jpt. Kurkumiini immunomoduleeriv toime aitab kaasa ka allergiliste reaktsioonide ja astma leevendamisel.

7.Keemiaravi ennetav aine

Kurkumiin ennetav vähieelsete kahjustuste arenemist vähiks ja pahaloomulisteks kasvajateks. Kui vähieelseid kahjustusi ei ravita õigeaegselt, võivad need areneda vähikasvajatesse. Taolist fenomeni on täheldatud näiteks suu limaskestade fibroosi puhul, mis võib areneda suu limaskesta vähiks, emakakaela düsplaasia puhul, mis võib areneda emakakaela vähiks jt. Kurkumiin mõjutab raku signaalradasid erinevatel tasanditel, ravides seeläbi vähieelseid kahjstusi ilma keemiaravita.

8. Kurkumiinil on vähi- ja kasvajate vastane toime

Kurkumiin aitab ravida vähki, see mõjutab erinevaid metaboolseid radasid, et peatada ja ennetada vähirakkude arengut.
Kurkumiini tugev vähivastane toime seisnev järgnevas:
• Hoiab ära vähirakkude levikut
• Pärsib metastaaside ja vähi levikut
• Takistab kasvajate verevarustust
• Käivitab vähirakkudes rakusurma protsessi
• Pärsib vähi tüvirakkude arengut
• Tugevdab traditsioonilise vähiravi mõju

10. Mõjub geneetilisel tasandil

Nagu juba teame, ei leevenda kurkumiin mitte ainult haiguse sümptomeid, vaid tegeleb otse haiguse algpõhjusega. Kurkumiini põletikuvastase, antibakteriaalse ja antioksüdantse mõju kõrval avaldub selle bioloogiline toime ka geneetilisel tasandil.

11. Kaitseb magu

Kurkumiin aitab ravida seedimise probleeme, see saab kaitsta maohaavandite vastu ja leevendab teistest haigustest tingitud kõhuvaegusi.
Teadlased on kinnitanud, et kurkumil gastroprotektiivsed ehk magu kaitsvad omadused. Kumulatiivne uurimustöö tulemusena on jõutud järeldusele, et kurkumiin kaitseb mao siseseinu ja ennetab haavandite teket (mis võivad olla põhjustatud magu ärritavatest ainetest ja mittesteroidsete põletikku alandavate ravimite tarvitamisest).

12. Kaitseb ja ravib maksa

Maksa kaitse on väga oluline kurkumi toime. See on tähtis erinevate haiguste ja kergemate tervisehäirete puhul, kuna mitmete erinevate keemiliste ravimite tarvitamine võib viia ravimitest tingitud maksa toksilisuseni (mürgituseni). Traditsiooniliste valuvaigistite nagu näiteks paratsetamooli üleannustamise tulemusena võib tekkida maksapõletik. Kurkumi võime kaitsta maksa ravimimürgituse eest on oluline ka krooniliste haiguste ja vähi ravimisel, kus keemiaravi puhul on maksa mürgitus tihtiesinev ja ebasoovitav organismi nõrgestav (ja seega ravi aeglustav) kõrvalnäht.
Kurkumi antioksüdantsed koostisosad kaitsevad maksa ja tõstavad antioksüdantsete ensüümide taset kehas. Uuringud näitavad, et kurkumiin saab kaitsta maksa kahjustuste eest vähendades oksüdatiivset stressi, tõstes antioksüdantsete ensüümide taset kehas ja vähendades põletikku.

13. Kasulik südamele

Kurkumiini põletikuvastased, antioksüdantsed ja immunomoduleerivad omadused aitavad kaasa selle südame ja veresoonkonna kaitsevõimele. Kurkumiinist on abi arteroskleroosi, hüperkolesteremia ja isheemilise südame kahjustuse puhul.

14. Kaitseb luid

Kurkumiin kaitseb luid mineraalide kaotuse eest, mis võivad olla põhjustatud kahjustustest või ravimite kõrvalmõjudest.
Kurkumiin kaitseb antioksüdanti ja oksüdatiivse stressi vähendajana meie luid.Kurkumiinil on terapeutiline potentsiaal reumatoidse artriidi ja osteoporoosi ravimiseks ning ravimitest ja menopausist tingitud luude hõrenemise vältimiseks. Kurkumiin aitab samuti kaasa luumurdude kiirele paranemisele.

15. Aitab nahahaiguste puhul

Kurkumiin aitab nahahaiguste ravil erinevatel viisidel:
• Vähendab põletikku ja dermatiiti
• Parandab naha antioksüdantset kaitset
• Leevendab valu
• Pärsib naha infektsioone
• Kiirendab haavade parandamist
• Kaitseb nahavähi eest
Kurkumiini nahka regenereeriv ja haavu parandav võime annab võimalusi kasutada seda erinevate nahaga seotud sümptomite leevendamiseks, mis võivad olla tingitud teistest haigustest. Kurkum saab vähendada ekseemi ja sügelust.

16. Kaitseb hingamissüsteemi

Kurkumiin aitab hingamisteede vaeguste ja sümptomite ravil. Traditsiooniliselt on kurkumit kasutatud külmetuste ja gripi raviks. Uuringud näitavad, et kurkumi õlist on abi röga ja köha leevendamiseks.
Kurkumiinil on võime ravida mitmeid ägedaid ja kroonilisi kapsu hädasid, nagu näiteks krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, kopsukahjustused, äge respiratoosse distressi sündroom, kopsufibroosis, allergiline astma jt.
Kurkumiin ennetab või ravib põletikku ja oksüdatiivset stressi, mis omakorda aitab kaasa hingamisteede haiguste ravil.

17. Kiirendab paranemist

Kurkumiin kiirendab paranemist, kuna tugevdab immuunseid funktsioone, vähendab väsimust ja ennetab haigusest tingitud kaalulangust. Kurkum toimib erinevatel viisidel – antibakteriaalse ainena, valuvaigistina ja kaitseb pea igat keha süsteemi tüsistuste eest. Peale suuri operatsioone ja ka krooniiste haiguste tagajärjel tunnevad inimesed tihtipeale väsimust ja nõrkust. Kurkumit on soovitatud kasutada ka toitva lisandina kahheksia ja soovimatu kaalulanguse puhul.

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Go to Top