LUTEIIN, 20 mg, 90 kapslit, 3 kuu jagu

48.00

2 laos

Luteiin ja zeaksantiin toimivad looduslike päikeseprillidena, kaitstes silma kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ja aeglustades kollatähni kärbumist. Luteiin ja zeaksantiin on antioksüdantsed, neutraliseerides valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis võivad silma võrkkesta kahjustada.

Luteiin koos zeaksantiini, A-vitamiini, B2 ja beeta-karoteeniga.

– 20 mg 1 kapsli kohta (päevane annus)

 

2 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 kapsel päevas koos veega

Toodetud Saksamaal   (Naturtreu)

Koostis: 45,7% asteekide saialille, mehhiko saialille, suur saialille ekstrakt (Tagetes erecta, sisaldab 20% luteiini ja 1,5% zeaksantiini), riisijahu, kate: hüdroksüpropüülmetüültselluloos (taimse kapsli kest), saialille ekstrakt (Tagetes rexanthinaat, 5% zeaksantinaat, erektaatsetinaat, 5% Riboflaviin, beetakaroteen

  • Vegan ja ilma lisanditeta – Tihtipeale segatakse silma elutähtsaid kapsleid paljude lisanditega. Naturtreu silmavitamiinid on puhtalt vegan, allergeenivabad, geenitehnoloogiaga ja loomulikult ilma värvainete ja täiteaineteta

Inimese silmas leidub kahte sorti karotenoide – luteiini ja zeaksantiini. Need on kollased pigmendid, mis kollatähnile tema värvuse ja nime annavad.Luteiin ja zeaksantiin toimivad looduslike päikeseprillidena, kaitstes silma kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ja aeglustades kollatähni kärbumist. Need karotenoidid aitavad säilitada head nägemist, eriti hämaras.Luteiin ja zeaksantiin on antioksüdantsed, neutraliseerides valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis võivad silma võrkkesta kahjustada.

Teie silmad taluvad iga päev suurt koormust. Keskendumine arvuti monitorile või autojuhtimine, samuti vaba aja tegevused põhjustavad Teie silmadele stressi. Kui Teie silmad ja silmalihased on liikumatus asendis, väsivad silmalihased ning pillgutamise sagedus väheneb. Selle tagajärel ei niisutata Teie silmi enam piisavalt ning silmades tekib väsimus.

✔︎ Miks peaksite võtma silmade kompleksi? – Iga loodusliku silmakompleksi kapsel sisaldab luteiini (20 mg), zeanxantiini (2,5 mg),  ja olulisi toitaineid nagu A-vitamiin (895 μg), B2 (1,4 mg) ja beetakaroteeni (12,5 mg)

✔︎ Toitained normaalse nägemise säilitamiseks – kompleks sisaldab silma tervisele elutähtsaid toitaineid, nagu A-vitamiin ja tsink, aitavad kaasa normaalse nägemise säilitamisele. Tsink A-vitamiini ja B12-vitamiini normaalseks ainevahetuseks, mis aitab kaasa punaste vereliblede moodustumisele ja närvisüsteemi, sealhulgas nägemisnärvide, normaalsele toimimisele.

✔︎Luteiini ja zeaksantiini ei tooda organism ise, seega tuleb neid juurde võtta.

Miks vajab inimorganism luteiini?

Tegemist on karotenoidiga, mida sisaldavad mõned ravimtaimed, porgandid ja muud toiduained. Seda pigmenti leidub silmas, eriti silma maakulas (kollane täpp võrkkesta keskosas e. kollatähn), mis vastutab tsentraalse nägemise eest.

Luteiini vajavad enam vanurid, suitsetajad, menopausis naised ja siniste silmadega inimesed, kelle silmades on vähem kaitsvat pigmenti melaniini.

Kuidas luteiin funktsioneerib?

✔︎Ta kaitseb silma kudesid. Filtreerib selektiivselt valgusvoo spektri agressiivset osa, neutraliseerides silma negatiivset mõju, kui mõni osa “kahjulikust spektrist” tungib endiselt võrkkesta struktuuridesse.
✔︎Neutraliseerib võimalikke kahjustusi. Sellise toime tagavad antioksüdantide omadused. Neutraliseerib valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis takistab kahjulikku mõju silma võrkkestale.
✔︎Soodustab mikrotsirkulatsiooni protsesse, uuendab pigmenti. Selline toime suurendab valgustundlikkust, parandab nägemise üldisi näitajaid.

✔Vanusega seotud kollatähni degeneratsioon
✔Alzheimeri tõbi
✔Diabeet
✔Südamehaigused
✔Kõrge vererõhk
✔Kõrge kolesterool

Vitamiin A (retinool) on rasvlahustuv vitamiin, mis on vajalik nägemispurpuri e rodopsiini tootmiseks, naha- ja limaskestade epiteeli arenguks, luude ja kõhre kasvuks
Vitamiini A vaeguse esmane sümptom on nägemise halvenemine hämaruses (nn.kanapimedus), vaeguse süvenedes tekib kuivsilmsus (kseroftalmia, pisarate vähesus, silmapõletik), naha ja epiteeli ainevahetuse häired (kuiv, ketendav, lõhenenud nahk, juuste väljalangemine), immuunsüsteemi nõrgenemine (vastuvõtlikkus infektsioonidele
suureneb); kasvuealistel lastel kasvu peetumine; häired reproduktiiv- ja närvisüsteemi talitluses.

B2-vitamiinid toetavad nägemist. B2-vitamiini on vaja rasvade ja süsivesikute normaalse ainevahetuse tagamiseks ning närvisüsteemi, lihaste ning südamelihase talitluseks, aga ka näiteks nägemisprotsessiks, et vähendada silmade väsimust ja tagada normaalne nägemine. Samuti on B2-vitamiinid vajalikud naha, limaskestade, küünte ja juuste tervise toetamiseks ning antikehade moodustamiseks.

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Go to Top