RAUD, 50 mg, 240 tabletti, 8 kuu jagu

44.00

1 laos

Raua peamine ülesanne organismis on hapniku sidumine kopsudest ja hapniku transport. Lisaks kuulub raud paljude ensüümide koostisse, osaledes muuhulgas energiatootmises ja immuunsüsteemi töös.

50 mg madala elemendisisaldusega raud ja 50 mg C-vitamiini kibuvitsamarja ekstraktist

1 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 tablett päevas koos klaasi veega ja söögi ajal. Annust võib suurendada vastavalt arsti juhistele.

Toodetud Suurbritannias  (Nuvi Health)

Koostis: raudbisglütsinaat, kibuvitsamarja ekstrakt, mahuaine: mikrokristalne tselluloos, paakumisvastane aine: riisi ekstrakt.

100% vegan, ei sisalda lõhna- ja maitseaineid, värvaineid ega magusaineid.

Rauavaegus tekib siis, kui kehas puudub piisavas koguses rauda. Pahatihti ei oska inimene endal rauavaegust kahtlustadagi, kuna sellele olukorrale iseloomulikud tunnused on üsna üldised.

Raua puuduse sümtomid:

✔Väsimus-kuna rauda on vaja hemoglobiini tootmiseks. Kui kehas ei ole piisavalt hemoglobiini, ei saa koed ja lihased piisavalt hapnikku, mille puhul väheneb nende töö jõudlus ja tekib väsimus. See toob kaasa seisundi, mida nimetatakse aneemiaks ehk kehvveresususeks.

✔Kahvatus-kuna hemoglobiin vere punalibledes ehk erütrotsüütides annab verele punase värvuse, siis nende vähesus vähendab vere punast värvust, mis omakorda põhjustab naha kahvatust, põskedelt, huultelt ja igemetelt roosaka tooni kadumist.

✔Muutused südametöös- senisest sagedamini võib esineda südamekloppimist, valusid rinnus, hinge kinnijäämist ning need võivad lõpuks viia ka raskemate südamehaigusteni.

✔Hingeldamine- see tähendab, et lihased ei saa tavapäraseks tööks piisavalt hapnikku, nt kõndimisel. Seetõttu püüab keha rohkem hapnikku hankida ja hingeldamine on seejuures tavaline sümptom.

✔Rahutute jalgade sündroom- tekib enamasti jalgades kipitav ebamugavustunne, mille puhul on inimesel vastupandamatu tung selle leevendamiseks ennast liigutada. Paraku ei ole seda kihelust võimalik liigutamise ja sügamisega leevendada. See sündroom on üks kummalisemaid rauapuudusele viitavaid sümptomeid.

✔Külmad käed-jalad -kui kurdad pidevalt külmade käte-jalgade üle, mis ei taha kuidagi üles soojeneda, annab see samuti märku, et verega ei pruugi kõik korras olla ja peaksid vereanalüüsi tegema.

✔Pearinglus ja peavalud-see sümptom koos valuga rinnus on keha märguanne sellest, et peaksid pikali heitma, kuna hapniku juurdepääs ajju ja südamesse on häiritud. Madal hemoglobiini sisaldus punastes verelibledes tähendab, et ajju ei jõua piisavalt hapnikku. Selle tulemusena võivad aju veresooned paisuda põhjustades survet ja peavalu.

✔Veidrad isud -rauapuuduse tagajärjel võib tekkida tahtmine asjade järgi, mis söögiks tegelikult ei kõlbagi, näiteks savi, muld, liiv, paber ja jää.

✔Juuste probleemid- inimese juuksed võivad minna hapraks ja isegi enneaegu halliks.

✔Närvisüsteemi häired-Närvisüsteemiga on seotud veel mäluhäired, erutuvus, nõrkus, vääraistingud. Seedetrakti puudutavateks nähtudeks on isutus, iiveldus, kõhuvalud, oksendamine, kõhukinnisus või -lahtisus, keelepõletik, suu limaskesta haavandid, neelamishäired.

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Go to Top