*Kreeka keeles tähendab kollageen “liimitootjat” See liim on tegelikult kiuline struktuurvalk, millest moodustuvad naha, kõõluse, luu, kõhre ja kõigi teiste sidekudede valged kiud.
*Kollageen – on üks olulisemaid inimkehas leiduvaid valke. Seda leidub peaaegu kõigis kudedes. See on peamine ehituselement, muu hulgas nahk, kõõlused, luud, liigesed, silma sarvkest. Vastutab sünoviaalvedeliku tootmise, kõhre elastsuse ja kõvaduse, naha niisutamise ja naha korraliku uuenemise eest. See mõjutab sidekoe sidusust, tugevust ja elastsust. Sellel on ka ainulaadne võime vett siduda, tänu millele säilitab nahk õige tugevuse, elastsuse ja pinge. Pärast 26. eluaastat kollageenkiudude hulk loomulikult väheneb ja keha kaotab võime neid taastada. Suurenenud füüsiline aktiivsus intensiivistab lisaks kollageeni hävitamise protsessi, mistõttu on selle täiendamine intensiivsete harjutuste ja treeningute ajal väga oluline. Kollageenipuudus on liikumishäirete, liigeste jäikuse ja seljavalude, kortsude, tselluliidi, naha niisutatuse ja tugevuse põhjus.
*Kollageen – 80% kaalust sidekoes.Kollageen on kõhre oluline komponent, kuna see moodustab 67% selle koostisest.
*Merekollageen valmistatakse ensümaatilise hüdrolüüsi teel transformeeritud ja puhastatud merekala nahast. Suu kaudu imenduv – stimuleerib kollageeni tootmist kehas.

KOLLAGEEN NAHA, JUUSTE, KÜÜNTE JA LIIGESTE HEAKS.

Piisav kollageenitase kehas aitab hoida naha elastse, sileda ja tervena ning tagab naharakkude pideva uuenemise. Samuti aitab kollageen hoida naha niiskustaset. Aja möödudes, mil keha toodab üha vähem ja madalama kvaliteediga kollageeni, kaotab ka nahk oma siledust ja elastsust.
Kõrget kollageenitaset kehas seostatakse ka tselluliidi ja venitusarmide vähesusega. Ühtlasi on kollageen üheks ehituskiviks küünte, juuste ja hammaste struktuuris. See aitab hoida küüned tugevana ja soodustab juuste kasvu, sh pidurdades ka juuste väljalangemist.
Kui vananedes organismi kollageeni tootmine väheneb, häirub ka kõõluste ja ligamentide liikumine, mis tekitab liigeste jäikust ja muid probleeme. Kollageeni geeljas, pehme struktuur, mis katab ja liidab meie luid, toimib omamoodi puhvrina ja lubab meil liikuda nii, et see valu ei tekitaks.
Võib öelda, et kollageeni manustamine kas toidu või toidulisandi vormis sarnaneb kriiksuva ukse õlitamisele: see võimaldab liigestel liikuda sujuvamalt, vähendab vananemisega seotud liigesevalu ja liigeste kahjustumise riski.Kollageenist on abi ka väljakujunenud osteoartriidi ja teiste liigesevalude ja -haiguste puhul. Samas mängivad kollageeni moodustumisel olulist rolli ka vastavad abiained, näiteks C-vitamiin.
Kõige sagedamini kasutatakse kollageenilisandites hüdrolüüsitud kollageeni ehk kollageeni hüdrolüsaati. Toidulisandites on suur kollageeni valgumolekul tihti lagundatud väiksemateks aminohapetest koosnevateks osakesteks (peptiidideks), mis imenduvad organismis kergemini. Uuringud on näidanud, et hüdrolüüsitud kollageeni manustamine stimuleerib ka meie naha loomulikku kollageeni tootmist.
Merekollageen sarnaneb kõige rohkem inimese kehas leiduva kollageeniga, mistõttu suudame seda väga hästi omastada ja ka selle toime on tõhusam. Merekollageen parandab naha elastsust ja niiskusesisaldust, vähendab kortse ning soodustab liigeste, ligamentide ja kõõluste moodustamiseks vajalike ainete tootmist.