B9 VITAMIIN e. FOOLHAPE, 800 mcg, 180 tabletti, 6 kuu jagu

45.00

2 laos

B9 vitamiin e. Foolhape  on organismi arenguks äärmiselt oluline toitaine, mida inimkeha vajab alates looteeast kuni kõrge vanuseni. Kuna tegemist on rakkude kiireks kasvatamiseks ülitähtsa vitamiiniga, siis on see eriti oluline rasedatele ja väikelastele.

Foolhape on kiire ainevahetusega vitamiin, millest ei teki organismis suuri varusid. Kui puudus foolhappest võib kergesti kujuneda, siis üleküllust esineda ei saa, sest foolhape eritub kehast loomuliku ainevahetuse käigus kehasekreetide, uriini ja higiga. Terve ja heas seisundis inimene suudab lühiajalist foolhappe vähesust hästi taluda.

– 800 mcg 1 tableti kohta (päevane annus)

2 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 tablett närimata üks kord päevas koos piisava koguse vedelikuga

Toodetud: Saksamaal

Koostis:  vitamiin B9 (Metafolin®), vitamiin B12 (metüülkobalamiin), mikrokristalne tselluloos

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB                      1 tableti kohta                                     % NRV*


L-metüülfolaat (vitamiin B9)                             800 mcg                                               400%

Vitamiin B12                                                             25 mcg                                                1000%


% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

 

 

Foolhape on vees lahustuv, kuuma- ja valgustundlik B-kompleksi vitamiin. Teise võimalusena nimetatakse seda ka folaadiks või – tänapäeval üsna haruldaseks – vitamiiniks B9, B11. Kuna inimkeha ei suuda foolhapet ise toota ja suudab talletada vaid väikeses koguses, peab see toiduga pidevalt imenduma. Arvestades foolhappe laialdast varu, on foolhappelisandite kasutamine enamiku inimeste jaoks kasulik. Raseduse ja rinnaga toitmise ajal on see meditsiinilisest seisukohast üldiselt ja väga soovitatav.

 

 • Rikastatud B12-vitamiiniga. Preparaat sisaldab bioaktiivse foolhappe ja vitamiini B12 kombinatsiooni. Tänu sellele optimaalselt koordineeritud kombinatsioonile soovitavad günekoloogid seda toidulisandit viljakuse, raseduse ja rinnaga toitmise ajal.
 • 100% vegan ilma magneesiumstearaadita, ilma loomsete koostisosadeta ja geenitehnoloogia kasutamiseta (GMO-vaba). Need ei sisalda želatiini ega gluteeni ning on laktoosivabad.  Välditakse lõhna-, värv- ja säilitusainete lisamist.

Foolhape on folaadi vorm, mis on looduslikult esinev B-vitamiin (vitamiin B9).  Ülitõhus toidulisand sisaldab 400 mikrogrammi foolhapet päevas (1 tablett). Tabletid ei sisalda sünteetilisi täiteaineid ega sideaineid.

Oluline raseduse ajal – foolhape on raseduse ajal eriti oluline. Foolhappe lisatarbimine suurendab ema folaatide seisundit. See on oluline loote tervislikuks arenguks. Lisaks aitab foolhape kaasa rasedus- ja sünnituskoe kasvule.

Palju kasu tervisele – igas vanuses meestele ja naistele. Foolhape aitab kaasa normaalsele vereloomele, normaalsele psühholoogilisele funktsioonile ja immuunsüsteemi normaalsele toimimisele. Lisaks aitab folaat kaasa väsimuse ja kurnatuse vähendamisele ning mängib rolli rakkude jagunemise protsessis.

Foolhape:

✔Aitab kaasa emakoe kasvule raseduse ajal.
✔Aitab kaasa normaalsele vereloomele.
✔Aitab kaasa normaalsele aminohapete sünteesile.
✔Aitab kaasa normaalsele vaimsele funktsioonile

Vitamiin B12:

✔Aitab kaasa normaalsele energiavahetusele.
✔Aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele.
✔Aitab kaasa normaalsele vaimsele talitlusele

 

Foolhappe puuduse sümtomid:

 • Vähenenud söögiisu
 • Kehv kasv
 • Igemepõletik
 • Kõhulahtisus
 • Mälu kaotus
 • Vaimne tuhmus
 • Ärrituvus
 • Põletikuline keel
 • Küünte, juuste ja naha värvi muutus
 • Südame pekslemine
 • Megaloblastiline aneemia, mille sümptomiteks on õhupuudus, väsimus ja nõrkus

Foolhappevajadus on tavapärasest suurem ka siis, kui te

 • olete põdenud ägedat haigust,
 • teete rasket füüsilist tööd,
 • olete korrapäratu elurežiimiga ning seejuures sööte ja magate vähe,
 • kasutate mõnuaineid.

Ohutusalane teave:

Soovitatud päevast tarbimist ei tohi ületada. Kui olete rase, toidate last rinnaga, kasutate retseptiravimeid või kui arst on seda teinud arsti järelevalve all, on enne mis tahes toidulisandi kasutamist soovitatav konsulteerida arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pöörduge arsti poole. Hoida väikelastele kättesaamatus kohas.  Toidulisandid ei asenda tasakaalustatud, mitmekesist toitumist ja tervislikke eluviise.

 

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top