K2 vitamiin, 100 mcg, 750 tilka

35.00

4 laos

K2 vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, millel on oluline roll vere hüübimisel, luude ainevahetusel ja vere kaltsiumisisalduse reguleerimisel. Keha vajab K-vitamiini protrombiini tootmiseks – valk ja hüübimisfaktor, mis on eriti vajalik vere hüübimisel ja luude ainevahetusel.

 Aspiriini ja antibiootikumide manustamine ning maksakahjustused vähendavad K-vitamiini sünteesi. K-vitamiini puudusel võivad vastsündinutel ja neil, kes tarvitavad verd vedeldavaid ravimeid, esineda vere hüübivushäired ning neil võivad kergesti tekkida sinikad ja verejooksud, nt ninaverejooks ja veritsevad igemed.

4 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 5 tilka päevas keelele

Toodetud Saksamaal  (Edubily)

Koostis: MCT õli* (kookospähklist), menakinoon (K2-vitamiin), fülokinoon (K1-vitamiin). *MCT = keskmise ahelaga triglütseriidid

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB           1 tilga kohta                               % NRV*


Vitamiin K                                                    20 mcg                                      107%

millest vitamiin K1                                     10 mcg

millest vitamiin K2                                     10 mcg


% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

 

 

✔Orgaaniline K2-vitamiin menakinoonina (MK-7) – kõige tõhusam K-vitamiini vorm. Gnosisest pärinev vitamiin K2-MK7 all-trans kujul. Cis sisaldus 0%
✔Ei sisalda lisaaineid, säilitusaineid ega täiteaineid ning on puhtalt orgaanilist looduslikku päritolu.

K – vitamiin tähistab kõiki selle vitamiini aktiivsusega seotud samasuguse struktuuriga ühendeid. Looduslikult esineb vitamiin K kahes vormis, milleks on K1 ehk füllokinoon ja K2 ehk menakinoon. Esimest sünteesitakse taimede abil ning teist bakterite kaudu. Tegu on rasvlahustuva vitamiiniga.

K-vitamiini seost on täheldatud luu mineraliseerumisega ehk luutihedus säilitab oma normaalse oleku paremini kui tarbida antud vitamiini adekvaatsetes kogustes.

Ka südametegevus on K-vitamiini poolt mõjutatud just ennetamise osas. Nimelt on paratamatu, et vanadusega kaasneb ka veresoonte lubjastumine, mille tõttu ei ole need enam nii elastsed ja võivad aheneda, mis võib lõpuks kaasa tuua südame isheemia. On leitud, et vitamiin K omab kaudset positiivset toimet südame pärgarteritele, mis otseselt varustavad südant toitainetega. Mitmetes katsetes on täheldatud, et kõnealune vitamiin omab ka teatud vähktõve vastaseid toimeid, mille tõttu väheneb kasvajate tekkerisk. Väidetavalt normaalse taseme hoidmine aitab ka leevendada põletikke ning positiivselt mõjutada insuliini reguleerimist ehk aidata kaasa diabeedi ennetamisel.

✔K2 vitamiin tagab tugevad luud, terved hambad, toimiva südameveresoonkonna ning lõdvestunud lihased
✔K2-vitamiini tarbimine suures koguses vähendab uuringute järgi eesnäärmevähi riski ligi poole võrra ning samuti vähendab üldiselt riski surra mis tahes vähki.
✔K2-vitamiini tarvitamine aitab ennetada arterite lupjumist ehk kaltsiumi ladestumist arteritesse, mis on südameinfarkti peamine põhjus. K-vitamiin juhib kaltsiumi arteritest välja ning seega hoitakse ära liigne kaltsiumi ladestumine ja arterite kõvenemine. Kui veresoonte seintel ei ole liialt kaltsiumit, siis on tagatud ka vaba ja normaalne vere liikumine soontes, mis omakorda tähendab, et vererõhk on normaalsel tasemel ning ei muutu kohati lupjunud veresoonte tõttu liialt kõrgeks.

Vitamiin K2:

• takistab arterite lubjastumist
• tugevdab hambaid ja luid
• aitab kaasa haavade paranemisele ja luude kokkukasvamisele
• takistab sisemiste verejooksude teket
• vähendab põletikke, ninavere jookse ja kardiovaskulaarsete haiguste riske

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top