KALTSIUM, 790 mg, 100 kapslit kuni 3 kuu jagu

45.00

3 laos

Kaltsium on kõige tähtsam mineraalaine inimese organismis. Sellest sõltub ennekõike luude tugevus, aga ka hammaste, küünte ja juuste tervis. Lisaks osaleb kaltsium närvirakkude ja lihasrakkude (sh südamelihase) töös. Kaltsiumi on vaja ka selleks, et hüübimissüsteem ning keha erinevad ensüümid normaalselt funktsioneeriksid.

-395 mg 1 kapsli kohta 

3 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 2 kapslit päevas (kapsli kohta 395 mg kaltsiumi) koos 200 ml veega

Toodetud Saksamaal

Koostis:  punavetika pulber (89%, Lithothamnium calcareum), katteaine: hüdroksüpropüülmetüültselluloos

 

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB                      1 kapsli kohta                              2 kapsli kohta                                 % NRV*


Punavetika pulber                                                   1250 mg                                     2500 mg                                           *

millest elementaarne Kaltsium                              395 mg                                       790 mg                                            99%

millest elementaarne Magneesium                         33 mg                                         66 mg                                             18%


% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

✔Kaltsiumvetikatest pärit kaltsium : kaltsiumivetikad on tuntud selle poolest, et imevad mereveest toitaineid ja mineraale eriti tõhusalt. Seega koosneb see 33% olulisest luu mineraalsest kaltsiumist.

Vegan ja ilma soovimatute lisanditeta :  ei kasutata magneesiumstearaati, vabastavaid aineid, maitseaineid, värvaineid, stabilisaatoreid, täiteaineid, želatiini, laktoosivaba, gluteenivaba ja säilitusaineteta

Lithothamnium Calcareum – kaltsiumi sisaldav merevetikas

Ta kasvab Atlandi ookeani kaldal Vahemeres kuni 20–50 meetri sügavusel. Pärast seda, kui ta on surnud ja merepõhja vajunud, korjatakse see õrnalt kokku, kuivatatakse ja jahvatatakse peeneks pulbriks.

Teadaolevalt imavad mereveest toitaineid ja mineraale eriti tõhusalt kaltsiumivetikad. Seega koosneb see 33% olulisest luu mineraalsest kaltsiumist. Kuna lubja kaltsium sisaldub selle orgaanilises ühendis kaltsiumkarbonaat, on see inimorganismile eriti kasulik. Seetõttu on lubjavetikaid pikka aega peetud suurepäraseks toitainete tarnijaks ja ideaalseks alternatiiviks kaltsiumirikastele piimatoodetele, mis on eriti huvitav veganitele.

Kaltsium – luude ja hammaste stabilisaator

Kaltsium on kehas kõige levinum mineraal. Seetõttu on piisav päevane tarbimine oluline keha funktsioonide, ainevahetusprotsesside ja rakkude säilitamiseks.

Kaltsiumiga seotud ülesanded on palju enamat kui lihtsalt stabiilse luumassi säilitamine. Närvisüsteem, happetasakaal, rakkude kaitse ja lihaste talitlus on samuti tihedalt seotud saadaoleva kaltsiumi hulgaga. Kaltsiumipuudusel võib olla lugematuid tervisemõjusid. Seetõttu on tervisliku eluviisi jaoks hädavajalik katta igapäevane kaltsiumivajadus.

Kaltsium moodustab umbes 2% kehamassist ja 40% keha mineraalainete massist. 99% ehk umbes 1000–1500 g kaltsiumi asub inimese luustikus lahustumatute kaltsiumisooladena. Ülejäänud hammastes, pehmetes kudedes ja rakuvälises vedelikus. Täiskasvanutel vahetub luudes aastas umbes 20% kaltsiumist.

Kaltsiumi on vaja:

✔struktuursete funktsioonide täitmiseks, kuuludes organismi luukoe, hammaste ja teiste kudede koosseisu
✔kudede ainevahetuses kindlustades veresoonte seinte normaalse läbilaskvus
✔lihaste normaalse töö tagamiseks
✔vere hüübimisprotsessides
✔vererõhu ja vere kolesterooli taseme reguleerimiseks
✔neerude normaalseks funktsioneerimiseks
✔närviimpulsside edasikandumiseks

Mis põhjustab kaltsiumipuudust?

Kaltsiumivaegust võib põhjustada niisuguste ainete tarbimine, mis soodustavad selle mineraalaine väljutamist organismist. Sellist mõju avaldavad suitsetamine ja alkoholitarbimine, aga ka kohvi, musta tee ning kihisevate jookidega liialdamine.
Kaltsiumile on ohuks ka soolarikas dieet ja tänapäeval populaarne veejoomine, mis uhub kaltsiumi organismist välja.

Kaltsiumipuuduse levinud tunnused on:

-lihaste krambid
-luude pehmumine (osteomolaatsia)
-osteoporoos ehk luukoe hõrenemine

 

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top