PSÜLLIUM, 500 mg,180 kapslit, 3 kuu jagu

49.00

5 laos

Psüllium on tuntud oma väga kõrge kiudainesisalduse poolest ning seda kasutatakse enamasti seedeprobleemide korral, nagu kõhukinnisus ja -lahtisus. Kuid uuringud on näidanud, et psüllium võib alandada ka kõrget kolesterooli taset ja mõjuda hästi veresuhkrule ning II tüüpi diabeedi korral. Samuti soodustab südame tervist ja aidab hoida kaalu kontrolli all.

-500 mg 1 kapsli kohta

-1000 mg 2 kapsli kohta

5 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 2 kapslit päevas koos toiduga

Toodetud Suurbritannias

Koostis: Psülliumi seemned (Plantago ovata), (sisaldavad seesamit, sinepit), taimetoidukapsel (hüpromelloos).

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB                    1 kapsli kohta                            2 kapsli kohta                     % NRV*


Psyllium Husk                                                       500 mg                                      1000 mg                               *

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

 

✔︎Psülliumi kestad – Psülliumi kestad on taime Plantago ovata seemnete kestadest saadud kiud. Mõnikord nimetatakse neid ka Ispaghulaks. Seemneid katavad psülliumi kestad, mis sisaldavad palju viskoosseid lahustuvaid kiudaineid.

✔︎ Suurepärase veeimavuse tõttu on see eriti paisuv kiud. Kui psülliumi seemned veega imbuvad, paisuvad nad ja moodustavad limase massi, mis saavutab seedimisel kasuliku efekti.

✔︎ Psülliumi kestad ei sisalda täiteaineid, sideaineid ega abiaineid ning on 100% looduslikud – sobivad kõige paremini veganitele ja taimetoitlastele. Need on ka esmaklassiline kiudainete allikas.

Psülliumi seemned on looduslik kiudaine, mis aitab seedida, parandab soolte tervist, taastab soolestiku seinu ning vähendab kolesterooli ja veresuhkru taset. Psüllium on üks suurepärane vahend soolestiku normaalseks toimimiseks.

1.Seedetrakti tervis

Psüllium imeb endasse vett ja muudab soolestiku töö kergeks ja kiireks. Psülliumi võib kasutada seedeprobeemi korral ühekordselt, kuid võib teha ka pikema kuuri seedetegevuse korrapärasemaks muutmiseks. Peale regulaarse sooletegevuse ja krooniliste haiguste tõrjumise leevendab psüllium kiiresti kõhukinnisust ja suudab ravida kõhukinnisusest tulenevaid hemorroide ja pärasoolehaavandeid.
Psüllium leevendab kõhukinnisust
Psüllium on tuntud kui lahtisti, ta seob ennast osaliselt seeditud toiduga, mis kandub maost peensoolde. Kuna psüllium imab vett, siis muudab ta väljaheite tekstuuri pehmemaks ja kergemaks, mis on kiiremini ja kergemini väljutatav, aidates nii leevendada kõhukinnisust.

2.Psüllium ja kolesterool

Psüllium võib alandada ka kolesterooli taset. Psüllium on võimeline seonduma rasv- ja sapphapetega ning soodustab nende väljutamist kehast. Kaotatud sapphapete asendamise protsessis kasutab maks rohkem kolesterooli. Selle tagajärjel väheneb kolesteroolitase veres.

3.Psüllium ja südame tervis

Psülliumi lisamine oma menüüsse võib vähendada veres triglütseriide taset, langetada vererõhku ja südamehaiguste riski. Triglütseriidid on organismis energia allikaks ja toidurasvade transportijaks. Triglütseriidide kõrge väärtus on üks südame- ja veresoonkonna haiguste riskitegureid.

4.Psülliumi mõju kehakaalule

Tervisliku kehakaalu säilitamine on paljudele inimestele suureks probleemiks. Kuna psüllium tegeleb mitmete kaalutõusu põhjustega nagu kõhukinnisus ja muud seedehäired, võib ta aidata ka kehakaalu kontrolli all hoida. Samuti imab psüllium vedelikke endasse, andes seeläbi täiskõhutunde, mis võib omakorda aidata kontrollida isusid ja ülesöömist ning soodustada kehakaalu langust.

5.Psüllium ja veresuhkur

Psüllium on võimeline aeglustama toidu seedimist, mis omakorda aitab reguleerida veresuhkru taset.

6.Psüllium ja immuunsüsteem

Psüllium on prebiootikum ehk aine,mis on meie soolestiku heade bakterite ehk probiootikumide toiduks ja kasvulavaks. Kasulikud soolebakterid on olulised kahea immuunsüsteemi jaoks –keha suudab paremini võidelda nakkustega javähendada põletikku ning säilitada terved koed ja rakud

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top