RAUD, 40 mg, 180 tabletti, 6 kuu jagu

37.00

3 laos

Raua peamine ülesanne organismis on hapniku sidumine kopsudest ja hapniku transport. Lisaks kuulub raud paljude ensüümide koostisse, osaledes muuhulgas energiatootmises ja immuunsüsteemi töös.

40 mg madala elemendisisaldusega raud ja 40 mg C-vitamiini kibuvitsamarja ekstraktist

3 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 tablett päevas koos klaasi veega ja söögi ajal. Annust võib suurendada vastavalt arsti juhistele.

Toodetud Saksamaal  (NatureWelli)

Koostis: raudbisglütsinaat, kibuvitsamarja ekstrakt, mahuaine: mikrokristalne tselluloos, paakumisvastane aine: riisi ekstrakt.

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB               1 tableti kohta                               % NRV*


Raud                                                                    40 mg                                           286%

Kibuvitsamarja ekstrakt                                   80 mg                                             *

millest vitamiin C                                               40 mg                                             50%


% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

 

  • Vegan ja ilma soovimatute lisanditeta : rauatabletid sisaldavad ainult 100% vegan koostisosi ja ei sisalda soovimatuid lisaaineid, nagu rasvhapete magneesiumsoolad (magneesiumstearaat) või ränidioksiid.
  • Suure annusega rauatabletid : rauatabletid sisaldavad 40 mg elementaarset rauda, ​​mis on valmistatud kvaliteetsest raudbisglütsinaadist – eriti hästi talutav rauavorm, millel on erakordselt kõrge biosaadavus.
  • Parem raua imendumine : rauatabletid sisaldavad 40 mg looduslikku kibuvitsamarjadest saadavat vitamiini, mis toetab raua imendumist organismis – ja teaduslikult kinnitatud: C-vitamiin suurendab raua omastamist organismis.

Rauavaegus tekib siis, kui kehas puudub piisavas koguses rauda. Pahatihti ei oska inimene endal rauavaegust kahtlustadagi, kuna sellele olukorrale iseloomulikud tunnused on üsna üldised.

Raua puuduse sümtomid:

✔Väsimus-kuna rauda on vaja hemoglobiini tootmiseks. Kui kehas ei ole piisavalt hemoglobiini, ei saa koed ja lihased piisavalt hapnikku, mille puhul väheneb nende töö jõudlus ja tekib väsimus. See toob kaasa seisundi, mida nimetatakse aneemiaks ehk kehvveresuseks.

✔Kahvatus-kuna hemoglobiin vere punalibledes ehk erütrotsüütides annab verele punase värvuse, siis nende vähesus vähendab vere punast värvust, mis omakorda põhjustab naha kahvatust, põskedelt, huultelt ja igemetelt roosaka tooni kadumist.

✔Muutused südametöös- senisest sagedamini võib esineda südamekloppimist, valusid rinnus, hinge kinnijäämist ning need võivad lõpuks viia ka raskemate südamehaigusteni.

✔Hingeldamine- see tähendab, et lihased ei saa tavapäraseks tööks piisavalt hapnikku, nt kõndimisel. Seetõttu püüab keha rohkem hapnikku hankida ja hingeldamine on seejuures tavaline sümptom.

✔Rahutute jalgade sündroom- tekib enamasti jalgades kipitav ebamugavustunne, mille puhul on inimesel vastupandamatu tung selle leevendamiseks ennast liigutada. Paraku ei ole seda kihelust võimalik liigutamise ja sügamisega leevendada. See sündroom on üks kummalisemaid rauapuudusele viitavaid sümptomeid.

✔Külmad käed-jalad -kui kurdad pidevalt külmade käte-jalgade üle, mis ei taha kuidagi üles soojeneda, annab see samuti märku, et verega ei pruugi kõik korras olla ja peaksid vereanalüüsi tegema.

✔Pearinglus ja peavalud-see sümptom koos valuga rinnus on keha märguanne sellest, et peaksid pikali heitma, kuna hapniku juurdepääs ajju ja südamesse on häiritud. Madal hemoglobiini sisaldus punastes verelibledes tähendab, et ajju ei jõua piisavalt hapnikku. Selle tulemusena võivad aju veresooned paisuda põhjustades survet ja peavalu.

✔Veidrad isud -rauapuuduse tagajärjel võib tekkida tahtmine asjade järgi, mis söögiks tegelikult ei kõlbagi, näiteks savi, muld, liiv, paber ja jää.

✔Juuste probleemid- inimese juuksed võivad minna hapraks ja isegi enneaegu halliks.

✔Närvisüsteemi häired-Närvisüsteemiga on seotud veel mäluhäired, erutuvus, nõrkus, vääraistingud. Seedetrakti puudutavateks nähtudeks on isutus, iiveldus, kõhuvalud, oksendamine, kõhukinnisus või -lahtisus, keelepõletik, suu limaskesta haavandid, neelamishäired.

 

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga. Hoida kuivas, toatemperatuuril, kaitstuna otsese päikesevalguse eest ja lastele kättesaamatus kohas! Toidulisandid ei asenda mitmekülgset ja täisväärtuslikku toitu.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top