KROOM, 200 mcg, 365 tabletti, 12 kuu jagu

45.00

Laost otsas

Kroom on ülitähtis komponent suhkru ja rasvade ainevahetuses, kuid seda leidub toidus nii napilt, et enamik inimesi kannatab kroomipuuduse all. Kroom aitab kaasa nii normaalsele makrotoitainete ainevahetusele kui ka normaalse veresuhkru taseme hoidmisele.

200 mcg 1 tableti kohta (päevane annus)

Laost otsas

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 tablett päevas koos klaasi veega

Toodetud Saksamaal  (DiaPro®)

Koostis: Chrompicolinat, mikrokristalline tselluloos

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB            1 tableti kohta                               % NRV*


Kroom                                                           200 mcg                                       500%


% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

 

Sobib veganitele ja taimetoitlastele

Kroom on juba ammu tuntud glükoositaluvuse faktori (GTF) komponendina, mis kontrollib veresuhkru taset. Seda leiti inimestel, kellel oli kroomipuudus parenteraalse toitumise tõttu (ilma kroomita). Puuduse tunnusteks olid glükoositaluvuse ja insuliinitundlikkuse häired, diabeeditaoline kaalulangus ning neuropaatia ja entsefalopaatia, mis taandusid kroomi manustamisega.

Subkliiniline kroomipuudus on seotud insuliiniresistentsusega. Seda toetab tõsiasi, et uuringud näitavad, et diabeetikutel on kroomi kontsentratsioon vähenenud, kroomipuudus on tavaline insuliiniresistentsuse korral ning I tüüpi diabeeti põdevatel lastel on kroomibilanss negatiivne. Samuti on täheldatud, et kõrge suhkrusisaldusega toit suurendab kroomi eritumist. Ja vastupidi, see ei tähenda, et kroomi lisamine parandaks diabeeti või insuliiniresistentsust, kui kroomipuudust pole.

Ameerika Ühendriikides ja teistes arenenud riikides on kroomi tarbimine vaid umbes pool soovitatavast minimaalsest 50 mikrogrammist kogusest. Tarbimine on seotud dieedi rafineerituse tasemega, nii et kõrgelt rafineeritud dieedid annavad vähe kroomi. Kroomi leidub madalas kontsentratsioonis peamiselt puuviljades, köögiviljades, täisteratoodetes, pähklites, seemnetes, aga ka lihas, kalas ja piimatoodetes.

Kuna kroomi roll siin kirjeldatud makrotoitainete metabolismis on ametlikult tunnustatud, on EFSA poolt kroomi kohta heaks kiidetud järgmised tervisealased väited:

 

  • Kroom aitab kaasa normaalsele makrotoitainete ainevahetusele
  • Kroom aitab hoida normaalset veresuhkru taset

✔Kroom (keha ei suuda seda ise toota) on ülimalt tähtis komponent suhkru ja rasvade ainevahetuses. Kroomi  kõige olulisem roll on seotud veresuhkru taseme regulatsiooniga, sest ta tõstab insuliini efektiivsust ja aitab hoida veresuhkru taset stabiilsena. Vanuse kasvades väheneb kroomi sisaldus erinevates kudedes järsult. Ta aitab viia veresuhkrut ehk glükoosi vereringlusest rakkudesse, et selle abil rasvadest, süsivesikutest ja proteiinidest energiat toota. Kroom stimuleerib rasvhapete ja kolesterooli sünteesi, mis on olulised aju toimimisel ja keha teistes protsessides. Kroom aktiveerib paljude ensüümide tootmist, mida on omakorda vaja organismi eluks vajalikeks keemilisteks protsessideks.

Kroom tagab glükoosi liikumise rakkudesse, stabiliseerib veresuhkru taseme ning takistab kaltsiumi väljumist kehast. Kroom on vajalik kolesterooli ja triglütseriidide taseme vähendamiseks, rasvade ainevahetuseks ning aminohapete transportimiseks.

Kaltsiumkarbonaat ja teised hapet neutraliseerivad ained takistavad kroomi imendumist. Kroomi manustamine koos C-vitamiiniga suurendab kroomi imendumist. Kroom on väikese imendumisvõimega. Keha säilitab päevas kõigest 3% sisse söödud kroomist. Kroom väljub kehast peamiselt urineerimisel. 

 

Kroomi puudus põhjustab:

Kolesterooli taseme tõus

Veresuhkru taseme tõus

Südamehaigused

Diabeet

 

Kasulikkus:
✔Vähendab magusaisu
✔Osaleb süsivesikute ainevahetuses
✔Aitab kehakaalu vähendada
✔Parandab kolesteroolitaset
✔Suur suhkrutarbimine nõuab organismilt rohkem kroomi
✔Kroomitase organismis võib langeda seoses vananemisega
✔Tavatoit on kroomivaene

 

 

 

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top