Kaalulangus on protsess, mis nõuab tervislike eluviiside järgimist, sealhulgas tasakaalustatud toitumist ja regulaarset treeningut. Mõned toidulisandid on kasulikud, kui neid kasutatakse osana tervislikust eluviisist ja kaalulangetamise plaanist. Mõned toidulisandid, mida  inimesed kasutavad kaalulangetamise toetamiseks:

  1. Valgu lisandid: Valgul on tähtis roll täiskõhutunde tekitamisel ja lihasmassi säilitamisel. Valgu lisandid võivad aidata toetada tervislikku toitumist ja kaalulangetamist, eriti kui need aitavad suurendada valgu tarbimist ja vähendada süsivesikute ja rasva tarbimist.
  2. Kiudained: Kiudained aitavad tekitada täiskõhutunnet ja võivad aidata vähendada ülesöömist. Glucomannan on üks kiudainelisandeid, mida mõned inimesed kasutavad kaalulangetamise toetamiseks.
  3. Rohelise tee ekstrakt: Rohelise tee ekstrakt sisaldab katehhiine, mis võivad aidata kiirendada ainevahetust ja suurendada rasvapõletust.
  4. Kofeiin: Mõned uuringud on näidanud, et kofeiin võib aidata suurendada energiataset ja rasvade põletamist ning seega toetada kaalulangetamist.
  5. Omega-3 rasvhapped: Omega-3 rasvhapped võivad aidata põletada rasva ja vähendada põletikku ning neid võib kasutada osana tervislikust eluviisist ja kaalulangetamise plaanist.
  6. Kohviekstrakt (roheline kohviekstrakt): Roheline kohviekstrakt sisaldab klorogeenhapet, mis võib aidata kaasa keharasva lagunemisele ja ainevahetuse kiirenemisele.
  7. Hoodia: Hoodia on taim, mida mõned inimesed kasutavad isude vähendamiseks ja söögiisu kontrollimiseks. Siiski on selle efektiivsus kaalulangetamisel piiratud ja selle kasutamine võib olla seotud terviseriskidega.
  8. Kroom: Mõned uuringud on näidanud, et kroom võib aidata reguleerida veresuhkru taset ja vähendada isusid.
  9. Glucomannan: Glucomannan on kiudaine, mis võib aidata täiskõhutunnet suurendada ja söögiisu vähendada. Seda leidub sageli kaalulangetamise toidulisandites.
  10. Karnitiin: Karnitiin on aine, mis aitab kehal rasvu energiaks muundada. Mõned inimesed võtavad seda kaalulangetamise toetamiseks.
Go to Top