Nahk on keha suurim organ ja katab kogu keha välispinna. Keha suurima organina kaitseb nahk mikroobide eest, reguleerib kehatemperatuuri ja võimaldab puutetundlikkust. Nahk koosneb kolmest kihist – epidermisest, pärisnahast ja hüpodermisest – kõik kolm erinevad oluliselt oma anatoomia ja funktsiooni poolest. Nahakihid  on altid paljudele probleemidele, sealhulgas nahavähk, akne, kortsud ja lööbed.  Naha närvid aitavad teil tunda kuuma ja külma tunnet.

Epidermis, ülemine kiht toimib kaitsva barjäärina: epidermis hoiab ära bakterite ja mikroobide sisenemise teie kehasse ja vereringesse ning nakkuste tekitamise. Samuti kaitseb see vihma, päikese ja muude elementide eest.

Dermis, keskmine kiht sisaldab kollageeni ja elastiini: kollageen on valk, mis muudab naharakud tugevaks ja vastupidavaks. Teine pärisnahas leiduv valk, elastiin, hoiab naha elastsena.

Hüpodermis, alumine ehk rasvakiht pehmendab lihaseid ja luid: hüpodermise rasv kaitseb lihaseid ja luid vigastuste eest kukkumisel või õnnetuses. On sidekude: see kude ühendab nahakihte lihaste ja luudega.

Go to Top