Hepatiit on maksa põletikuline seisund, mille võivad põhjustada erinevad tegurid, sealhulgas viirused, alkoholi tarbimine, teatud ravimid, autoimmuunhaigused ja muud nakkused. Üks hepatoosi tavalisemaid sümptomeid on kollatõbi ehk ikterus, kus nahk ja silmavalged muutuvad kollaseks. Hepatiidi viirused on tuntud kui hepatiidiviirused, millest kõige levinumad on A, B ja C tüüpi hepatiit.

Hepatiidi sümptomid võivad varieeruda sõltuvalt haiguse tüübist ja raskusastmest ning need võivad hõlmata kollatõbe, iiveldust, oksendamist, isutust, väsimust, lihasvalusid, kõhuvalu ja palavikku. Diagnoosimiseks võib arst teha vereanalüüse, ultraheliuuringuid või muud diagnostilisi teste.

Ravi sõltub hepatoosi tüübist ja raskusastmest. Ägeda hepatiidi korral võib ravi olla sümptomaatiline ja hõlmata puhkust, vedelike tarbimist ja maksa toetavaid toidulisandeid või ravimeid. Kroonilise hepatiidi korral võivad kasutada viirusevastaseid ravimeid või muud spetsiifilist ravi. Oluline on konsulteerida arstiga, kui esinevad hepatiidi sümptomid või on kahtlus nakatumisele, et saada õigeaegne diagnoos ja ravi.

Go to Top