Kähe kurk võib olla ebamugav ja häiriv ning see võib olla põhjustatud mitmetest erinevatest teguritest. Mõned levinumad põhjused, miks kurk võib kähe olla:

  1. Külmetus või gripp: Kähe kurk võib olla viirusnakkuse, nagu külmetus või gripp, sümptom. Viirused võivad põhjustada kurkede turset ja limaskesta põletikku, mis võib muuta hääle käheks.
  2. Köha või kurguärritus: Pidev köhimine või kurgu ärritus võib põhjustada hääle kähedust. See võib olla tingitud köhast, suitsetamisest või liigsest häälekasutusest.
  3. Allergiad: Allergilised reaktsioonid, nagu heinapalavik või õietolmuallergia, võivad põhjustada kurgu ärritust ja kähedaks muutumist.
  4. Häälepaelte pinge: Liigne häälekasutus või häälepaelte ülepingutamine võib põhjustada hääle kähedust. See võib juhtuda näiteks pikaajalise karjumise või laulmise korral.
  5. Gastroösofageaalne reflukshaigus (GERD): GERD võib põhjustada mao happelise sisu tagasivoolu söögitorusse, mis võib ärritada kõri ja põhjustada hääle kähedust.
  6. Kuiv õhk: Kuiv õhk võib ärritada kurku ja põhjustada kähetustunnet. See võib juhtuda eriti talvel, kui siseruumides on küte sisse lülitatud.
  7. Sümptom teistest terviseprobleemidest: Mõnel juhul võib kähe kurk olla mõne muu terviseprobleemi, näiteks kilpnäärme haiguse või häälepaelte kasvaja sümptom.
Go to Top