Teie immuunsüsteem koosneb komplekssest rakkude, protsesside ja kemikaalide kogumist, mis kaitseb teie keha pidevalt sissetungivate patogeenide, sealhulgas viiruste, toksiinide ja bakterite eest.
Immuunsüsteemi terve aasta vältel terve hoidmine on nakkuste ja haiguste ennetamise võti. Tervisliku eluviisi valimine toitva toidu tarbimise ning piisava une ja füüsilise koormuse saamise kaudu on kõige olulisemad viisid immuunsüsteemi tugevdamiseks.Lisaks on uuringud näidanud, et teatud vitamiinide, mineraalide, ürtide ja muude ainetega täiendamine võib parandada immuunvastust ja potentsiaalselt kaitsta haiguste eest.
Toidulisand, mis on tuntud oma immuunsust tugevdava potentsiaali poolest.
D-VITAMIIN
D-vitamiin on rasvlahustuv toitaine, mis on oluline teie immuunsüsteemi tervisele ja toimimisele.
D-vitamiin suurendab monotsüütide ja makrofaagide – valgete vereliblede, mis on teie immuunkaitse olulised osad – patogeenidega võitlemise toimet ja vähendab põletikku, mis aitab kaasa immuunvastuse edendamisele
Paljudel inimestel on selle olulise vitamiini puudus , mis võib negatiivselt mõjutada immuunfunktsiooni. Tegelikult on madal D-vitamiini tase seotud ülemiste hingamisteede infektsioonide, sealhulgas gripi ja allergilise astma, suurenenud riskiga.Mõned uuringud näitavad, et D-vitamiiniga täiendamine võib parandada immuunvastust. Tegelikult viitavad hiljutised uuringud, et selle vitamiini võtmine võib kaitsta hingamisteede infektsioonide eest.
Sõltuvalt vere tasemest piisab enamiku inimeste jaoks 1000–4000 RÜ täiendavast D-vitamiinist päevas, kuigi tõsisemate puudustega inimesed vajavad sageli palju suuremaid annuseid
TSINK
Tsink on mineraal, mida tavaliselt lisatakse toidulisanditele ja muudele tervishoiutoodetele, näiteks pastillidele, mis on mõeldud teie immuunsüsteemi tugevdamiseks. Seda seetõttu, et tsink on immuunsüsteemi toimimiseks hädavajalik.Tsink on vajalik immuunrakkude arenguks ja suhtlemiseks ning mängib olulist rolli põletikulises reaktsioonis.
Selle toitaine puudus mõjutab oluliselt teie immuunsüsteemi võimet korralikult toimida, mille tagajärjel suureneb nakkus- ja haiguste, sealhulgas kopsupõletiku oht.
Paljud uuringud näitavad, et tsingipreparaadid võivad kaitsta hingamisteede infektsioonide, nagu nohu.Veelgi enam, tsinkiga täiendamine võib olla kasulik neile, kes on juba haiged.
Tsingi pikaajaline võtmine on tervislikele täiskasvanutele tavaliselt ohutu, kui päevane annus jääb kindlaksmääratud ülemise 40 mg tsingi ülempiiri alla.
C-VITAMIIN
C-vitamiin on võib-olla kõige populaarsem toidulisand, mida võetakse nakkuse eest kaitsmiseks, kuna sellel on oluline roll immuunsuse tervises. C- vitamiin toetab erinevate immuunrakkude funktsiooni ja suurendab nende võimet nakkuste eest kaitsta. See on vajalik ka rakusurma jaoks, mis aitab teie immuunsüsteemi tervena hoida, puhastades vanad rakud ja asendades need uutega.
On näidatud, et C-vitamiini lisamine vähendab ülemiste hingamisteede infektsioonide, sealhulgas nohu, kestust ja raskust.
C-vitamiini ülempiir on 2000 mg. Täiendavad päevaannused jäävad tavaliselt vahemikku 250–1000 mg
RAVISEENED
Raviseeni on iidsetest aegadest kasutatud nakkuste ja haiguste ennetamiseks ja raviks.Paljude meditsiiniliste seente tüüpe on uuritud nende immuunsust tugevdava potentsiaali osas.
Korditseps, lõvikarv , maitake, shitake, reishi ja kalkuni saba on kõik tüübid, mis on näidanud immuunsuse tervist.Mõned uuringud näitavad, et täiendamine teatud tüüpi ravimseentega võib mitmel viisil parandada immuunsust, samuti vähendada teatud seisundite sümptomeid, sealhulgas astmat ja kopsuinfektsioone.
SELEEN
Seleen on immuunsuse jaoks hädavajalik mineraal. Uuringud näitavad, et seleenipreparaadid võivad tugevdada viirusevastast kaitset gripitüvede.
KÜÜSLAUK
Küüslaugul on võimsad põletikuvastased ja viirusevastased omadused. On tõestatud, et see suurendab immuunsuse tervist, stimuleerides kaitsvaid valgeliblesid nagu NK-rakud ja makrofaagid.
B KOMPLEKSVITAMIINID
B-vitamiinid, sealhulgas B12 ja B6, on olulised tervisliku immuunvastuse tagamiseks. Kuid paljudel täiskasvanutel on nende puudus, mis võib negatiivselt mõjutada immuunsuse tervist.
KURKUMIIN
Kurkumiin on kurkumi peamine toimeaine. Sellel on võimsad põletikuvastased omadused ja katsed näitavad, et see võib aidata parandada immuunfunktsiooni.
TARUVAIK
Taruvaik on meemesilaste vaigutaoline materjal, mida kasutatakse tarude hermeetikuna. Ehkki sellel on muljetavaldav immuunsust parandav toime ja sellel võib olla ka viirusevastaseid omadusi, on vaja teha rohkem inimeste uuringuid.