K VITAMIIN, 1500 mcg, 90 kapslit, 3 kuu jagu

50.00

Laost otsas

K vitamiin orgaaniline kompleks

Orgaanilises K-vitamiinis sisalduv looduslik K-vitamiin pärineb orgaanilisest rohelise tee pulbrist ja aitab kaasa nii luude säilimisele kui ka normaalse vere hüübimise toetamisele.
K-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mis on vajalik vere hüübimiseks ning kaltsiumi taseme reguleerimiseks luudes. K-vitamiin osaleb ka kudede ja veresoonte seinade lubjastumist takistava proteiini töös. K-vitamiini esineb kahes erinevas vormis: K1 ehk füllokinoon ning K2 ehk menakinoon. K2-vitamiini toodavad inimese soolebakterid ja seda leidub ka näiteks teatud fermenteeritud juustudes ja Jaapani populaarses sojatoidus nattos.

-1500 mcg 1 kapsli kohta(päevane annus)

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine:  1 kapsel päevas. Soovitatud päevaannust ei tohi ületada.

Toodetud Suurbritannias  (Ezylesf)

Koostis: mahuained (pruun riisijahu), C-vitamiin (askorbüülpalmitaadina), vitamiin K1 (fülokinoon), vitamiin K2 menatetrenoon (MK-4), vitamiin K2 menakinoon (MK-7), taimetoitlane kapsel (hüpromelloos).

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB            1 kapsli kohta                               % NRV*


Vitamiin K                                                  2600 mcg                                      3467%

millest K1 (fülokinoon)                               1500 mcg

millest K2 (menatetrenoon (MK-4))         1000 mcg

millest K2 (menakinoon (MK-7))              100 mcg

Vitamiin C                                                       10 mg                                            12%


% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

 

Iga kapslist koosnev igapäevane portsjon sisaldab C-vitamiini (10 mg), K1-vitamiini (1500 μg), vitamiini K2 MK-4 (1000 μg) ja vitamiini K2 MK-7 (100 μg) . ). 

  • K-vitamiin – K-vitamiini ühendid jagunevad kahte rühma: K1 (Phylloquinon) ja K2 (Menahinoon). K1, kõige levinum vorm, leidub peamiselt taimsetes toiduainetes, eriti tumedates lehtköögiviljades. K2-vitamiini leidub ainult loomsetes toiduainetes ja kääritatud toiduainetes nagu Natto.

K1-vitamiin (füllokinoon), mida leidub taimsetes saadustes ja kalaõlides;
K2-vitamiin (menakinoonid), mida sünteesivad peensoole bakterid.

Looduslik ja vegan: orgaanilised K-vitamiini tabletid sisaldavad ainult mahepõllundusest saadud koostisosi ja on täielikult veganid. Kui ained on looduslikud , seda paremini suudab meie organism neid omastada ja kasutada. Gluteeni-, piimatoodete- ja allergeenivaba

Rasvade vaegimendumine vähendab K-vitamiini imendumist märkimisväärselt ja teiste rasvlahustuvate vitamiinidega võrreldes on organismi üldvaru väike. Kui toiduga saadakse liiga vähe K-vitamiini, siis saavad selle varud maksas otsa. Sellisel juhul oleks vaja K-vitamiini toidulisandina juurde tarbida.
Tervel inimesel sünteesib K-vitamiini ka organismi seedekulgla mikrofloora, kuid see ei ole normaalse K-vitamiini taseme säilitamiseks siiski piisav.
Aspiriini ja antibiootikumide manustamine ning maksakahjustused vähendavad K-vitamiini sünteesi.
K-vitamiini puudusel võivad vastsündinutel ja neil, kes tarvitavad verd vedeldavaid ravimeid, esineda vere hüübivushäired ning neil võivad kergesti tekkida sinikad ja verejooksud, nt ninaverejooks ja veritsevad igemed.Ka südametegevus on K-vitamiini poolt mõjutatud just ennetamise osas. Nimelt on paratamatu, et vanadusega kaasneb ka veresoonte lubjastumine, mille tõttu ei ole need enam nii elastsed ja võivad aheneda, mis võib lõpuks kaasa tuua südame isheemia. On leitud, et vitamiin K omab kaudset positiivset toimet südame pärgarteritele, mis otseselt varustavad südant toitainetega.

KELLELE ON ERITI VAJALIK K1-VITAMIIN?

✔Tihedad verejooksud ninast
✔Igemete suurenenud veritsus
✔Arvukad sinikad nahal
✔Verejooksud seedetraktist
✔Valulik ning rohke menstruatsioon naistel

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top