B7 VITAMIIN e. BIOTIIN, 10 000 mcg, 365 tabletti, 12 kuu jagu

45.00

2 laos

B7 VITAMIIN e. BIOTIIN tsingi ja seleeniga

Biotiin on vajalik organismi mitmete füsioloogiliste protsesside tõhusaks toimimiseks. Biotiini põhiroll on muundada toidus sisalduvad süsivesikud kehale kättesaadavaks kütuseks ehk glükoosiks, kuid ta aitab ka kaasa valkude ja rasvade ainevahetusele, toetab tugevate juuste ja küünte kasvu ning naha uuenemist.

– 10 000 mcg  1 kapsli kohta (päevane annus)

 

2 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 tablett päevas koos piisava koguse vedelikuga koos toiduga.

Toodetud: Saksamaal

Koostis: tsinkbisglütsinaat, D-biotiin, naatriumseleniit, täiteaine: sorbitool

 

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB                          1 tableti kohta                                        % NRV*

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Biotiin                                                                        10 000  µg                                                20 000%

Tsink                                                                             10 mg                                                      100%

Seleen                                                                            55 µg                                                       182%


% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

 

✔ Vegantoidulisand on valmistatud ilma lisanditeta, nagu magneesiumstearaadid, lõhna- ja maitseained, värvained, stabilisaatorid, täiteained, suhkrulisandid ja geenitehnoloogiata. Laktoosivaba, gluteenivaba ja ilma säilitusaineteta.

  • Ilurutiin: biotiin, tuntud ka kui juuksevitamiin, toetab teie keha koos tsingi ja seleeniga normaalse naha, juuste ja küünte säilitamiseks ning täiendab seega teie igapäevast ilurutiini nii palju kui võimalik.

Iga kapsel sisaldab 10 000 μg biotiini , 10 mg tsinki ja 55 mcg seleeni, mis tähendab, et igas kapslis säilib vähemalt 100% päevasest NRV-st.

Biotiin tuleb kreekakeelsest sõnast bios, mis tähendab elu. Biotiin on üks tähtsamaid vitamiine kasvamise, sh rakkude kasvamise ja uuenemise tagamisel. Biotiin on vesilahustuv ühend, mida varem nimetati ka H-vitamiiniks ja mis on üks B-grupi vitamiinidest (B7-vitamiin).

Biotiin on elutegevuseks oluline kõigile tuntud organismidele ning seda sünteesivad taimed ja mikroorganismid, kuid loomadel, sh inimesel, on biotiini süntees puudulik. Toidus leidub biotiini vabas või valguga seotud vormis.

Biotiin on vees lahustuv vitamiin, mis kuulub B-rühma vitamiinide hulka. Kuna see lahustub vees, siis see osa, mida ei tarvitata organismi vajadusteks, eemaldatakse kohe. Seetõttu  on väga tähtis hoolitseda selle tagavara  igapäevase täiendamise eest, vältimaks puudujäägi teket.

Sportlase jaoks on biotiini esmane funktsioon vahendada rasvade ja süsivesikute muundamist energiaks. Mõnede fermentide koostisosana on see seotud paljude organismis toimuvate protsessidega. Nende hulka kuulub suhkru-ja rasvavahetus, samuti rakkude kasv ja moodustumine. Ega me muidu selle puudumise korral kiiresti väsi ja end kurnatuna tunne.

Biotiin kuulub B-vitamiinide rühma ja on populaarne sportlaste seas, sest osaleb valgu-, rasva- ja süsivesikuvahetuses ning energiatootmises. Biotiin on hindamatu vahend närvi- ja immuunsüsteemi tervise säilitamiseks. Seetõttu on pidevalt biotiini tarvitavad sportlased väga vastupidavad ja neil on ka tugev organism, mis on võimeline võitlema mitmesuguste infektsioonidega.

✔Biotiini üks peamisi ülesandeid on energia tootmine. See aitab toiduga kehasse sattunud rasvu ja süsivesikuid töödelda kasutatavaks energiaks. Nii et see mitte ainult ei aita kaasa kogu organismi normaalsele toimimisele, vaid toetab ka närvisüsteemi, mis saab rasvadest ja süsivesikutest lisaenergiat.

✔ Biotiin  annab mitmeid eeliseid tervisele, sealhulgas normaalsete juuste ja normaalse naha säilitamist.

✔ aitab kaasa valkude ja rasvade ainevahetusele
✔toetab tugevate juuste ja küünte kasvu ning naha uuenemist
✔ Biotiin aitab kaasa ka normaalsele närvisüsteemi toimimisele
✔ aitab kaasa makrotoitainete ainevahetusele, normaalsele energiavahetusele
✔ aitab hoida limaskesti normaalsena ning toetab psühholoogilisi funktsioone
✔takistab juuste väljalangemist, juuste hallinemist, enneaegset vananemist
✔toetab immuunsüsteemi
✔kaitseb südant- B7-vitamiini üks peamisi eeliseid on südame kaitsmine võimalike probleemide eest.
✔tõhustab aju funktsiooni
✔langetab veresuhkru taset
✔pärsib põletikke ja leevendab allergilisi häireid
✔toetab kilpnäärme ja neerupealiste funktsioone

 

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

 

 

 

 

 

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top