LUTEIIN silmadele, 20 mg, 120 kapslit, 4 kuu jagu

51.00

4 laos

Luteiin ja zeaksantiin toimivad looduslike päikeseprillidena, kaitstes silma kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ja aeglustades kollatähni kärbumist.

Luteiin koos zeaksantiini, mustikaekstrakti, A-vitamiini, B2 ja beeta-karoteeniga.

– 20 mg 1 kapsli kohta (päevane annus)

4 laos

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 kapsel päevas ilma närimiseta pärast sööki koos piisava koguse vedelikuga

Toodetud Saksamaal

Koostis: saiailille ekstrakt (millest 20% luteiini, 4% zeaksantiin), katteaine: hüdroksüpropüülmetüültselluloos (taimse kapsli kest), mustikaekstrakt (millest 10% antotsüanidiini), A-vitamiini atsetaat, riboflaviin, beetakaroteen (provitamiin A), 100% vegan

✔ Vegan ja lisanditeta – looduslikud kapslid on veganid ja sisaldavad puhtaid taimseid koostisosi. Samuti ei sisalda need säilitusaineid, värvaineid, stabilisaatoreid ega geenitehnoloogiat. Need on ka gluteenivabad, laktoosivabad ning ei sisalda pärmi, soja ja pestitsiide.

Inimese silmas leidub kahte sorti karotenoide – luteiini ja zeaksantiini. Need on kollased pigmendid, mis kollatähnile tema värvuse ja nime annavad. Luteiin ja zeaksantiin toimivad looduslike päikeseprillidena, kaitstes silma kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ja aeglustades kollatähni kärbumist. Need karotenoidid aitavad säilitada head nägemist, eriti hämaras. Luteiin ja zeaksantiin on antioksüdandid, neutraliseerides valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis võivad silma võrkkesta kahjustada.

Teie silmad taluvad iga päev suurt koormust. Keskendumine arvuti monitorile või autojuhtimine, samuti vaba aja tegevused põhjustavad Teie silmadele stressi. Kui Teie silmad ja silmalihased on liikumatus asendis, väsivad silmalihased ning pillgutamise sagedus väheneb. Selle tagajärel ei niisutata Teie silmi enam piisavalt ning silmades tekib väsimus.

✔︎ Miks peaksite võtma silmade kompleksi? – Iga loodusliku silmakompleksi kapsel sisaldab luteiini (20 mg), zeanxantiini (4 mg), mustikaekstrakti (25 mg) ja olulisi toitaineid nagu A-vitamiin (890 μg), B2 (1,4 mg) ja beetakaroteeni (1,25 mg)

✔︎ Toitained normaalse nägemise säilitamiseks – kompleks sisaldab silma tervisele elutähtsaid toitaineid, nagu A-vitamiin, aitavad kaasa normaalse nägemise säilitamisele.  A-vitamiini ja B2-vitamiini normaalseks ainevahetuseks, mis aitab kaasa punaste vereliblede moodustumisele ja närvisüsteemi, sealhulgas nägemisnärvide, normaalsele toimimisele.

✔︎Luteiini ja zeaksantiini ei tooda organism ise, seega tuleb neid juurde võtta.

Miks vajab inimorganism luteiini?

Tegemist on karotenoidiga, mida sisaldavad mõned ravimtaimed, porgandid ja muud toiduained. Seda pigmenti leidub silmas, eriti silma maakulas (kollane täpp võrkkesta keskosas e. kollatähn), mis vastutab tsentraalse nägemise eest.

Luteiini vajavad enam vanurid, suitsetajad, menopausis naised ja siniste silmadega inimesed, kelle silmades on vähem kaitsvat pigmenti melaniini.

Kuidas luteiin funktsioneerib?

✔︎Ta kaitseb silma kudesid. Filtreerib selektiivselt valgusvoo spektri agressiivset osa, neutraliseerides silma negatiivset mõju, kui mõni osa “kahjulikust spektrist” tungib endiselt võrkkesta struktuuridesse.
✔︎Neutraliseerib võimalikke kahjustusi. Sellise toime tagavad antioksüdantide omadused. Neutraliseerib valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis takistab kahjulikku mõju silma võrkkestale.
✔︎Soodustab mikrotsirkulatsiooni protsesse, uuendab pigmenti. Selline toime suurendab valgustundlikkust, parandab nägemise üldisi näitajaid.

Mustikad kaitsevad silmi degeneratiivsete haiguste eest

Mustikad vähendavad UV-kiirgusest ja veresoontehaigustest tingitud silmakahjustusi , parandavad rakkude ellujäämist ja aitavad nägemise halvenemist edasi lükata või isegi haigusprotsessi tagasipöörata.

Loodusmeditsiinis väidetakse, et mustikaekstraktil on mitmeid tervislikke eeliseid, sealhulgas paranenud veresoonte tervis. Seda kasutatakse sageli järgmiste seisundite raviks või ennetamiseks:

✔Vanusega seotud kollatähni degeneratsioon
✔Alzheimeri tõbi
✔Diabeet
✔Südamehaigused
✔Kõrge vererõhk
✔Kõrge kolesterool

Vitamiin A (retinool) on rasvlahustuv vitamiin, mis on vajalik

✔Nägemispurpuri e rodopsiini tootmiseks,

✔Naha- ja limaskestade epiteeli arenguks,

✔Luude ja kõhre kasvuks

Vitamiini A vaeguse esmassümptom on nägemise halvenemine hämaruses (nn
kanapimedus), vaeguse süvenedes tekib kuivsilmsus (kseroftalmia, pisarate vähesus,
silmapõletik), naha ja epiteeli ainevahetuse häired (kuiv, ketendav, lõhenenud nahk,
juuste väljalangemine), immuunsüsteemi nõrgenemine (vastuvõtlikkus infektsioonidele
suureneb); kasvuealistel lastel kasvu peetumine; häired reproduktiiv- ja närvisüsteemi
talitluses.

B2-vitamiinid toetavad nägemist.

B2-vitamiini on vaja rasvade ja süsivesikute normaalse ainevahetuse tagamiseks ning närvisüsteemi, lihaste ning südamelihase talitluseks, aga ka näiteks nägemisprotsessiks, et vähendada silmade väsimust ja tagada normaalne nägemine.
Samuti on B2-vitamiinid vajalikud naha, limaskestade, küünte ja juuste tervise toetamiseks ning antikehade moodustamiseks.

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Go to Top