GLÜKOSAMIIN+KOLLAGEEN, 400+500 mg, 120 tabletti,2- 4 kuu jagu

43.00

Laost otsas

Liigeste tervise seisukohalt kõige olulisem toidulisand on glükosamiin, sest see aitab taastada liigese kõhre ning taastab kahjustatud liigese, mitte ei leevenda üksnes sümptoome. Glükosamiin on sidekoe komponent, millest moodustatakse sidemed, kõõlused, kõhred ja liigesevaheline vedelik. Glükosamiini toodab meie keha ise, kuid selle produktsioon väheneb vanusega. Glükosamiini vajadus on suurem ka osteoartriidi, põletiku ja vigastuste korral. Sellisel puhul tasuks glükosamiini toidulisandina juurde võtta.
Kollageen on tervislike liigeste, kõhre, luu, naha, juuste ja küünte toetamiseks. Kollageen moodustab nahavalgumassist 70%. Seda leidub nii lihastes, luudes, veresoontes, seedesüsteemis kui kõõlustes. Peale 25. eluaastat kollageeni tootmine organismis väheneb.

-500 mg glükosamiini+400 mg kollageeni  1 tableti kohta

Laost otsas

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1-2 tabletti päevas

Toodetud Suurbritannias  (SimplySupplements)

Koostis: Glükosamiinsulfaat 2KCI (koorikloomad), mere kollageen (kala), täiteaine (mikrokristalne tselluloos, dikaltsiumfosfaat), paakumisvastane aine (magneesiumstearaat).

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB                      1 tableti kohta                                        % NRV*


Glükosamiinsulfaat 2KCI                                      500 mg                                                   *

Mere kollageen                                                         400 mg                                                  *


* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

 

Üle maailma kasutatakse glükosamiini liigese- ja seljavalude, aga ka ishiase sümptomite raviks.
Glükosamiini kasutatakse liigesekõhre kahjustuste ennetamiseks ning aina rohkem ka reumahaigete ravis ja liigeste kulumise korral.
Glükosamiin on kõhre, liigesepindade, selgroo lülivaheketaste ja ka liigesevedeliku koostisosa, mis tagab kõhre paindlikkuse ja vastupidavuse. Vananedes glükosamiini sisaldus sidekudedes väheneb ja seetõttu õhenevad ka kõhrepinnad – neisse tekib väikesi auke ja pragusid. Kõhr laguneb ja ilmnevad liigesekahjustuse sümptomid. Selgroo lülisammaste vahekettad on samuti kõhrkoest, nii puudutab sama tõde ka neid.
Gükosamiin aitab stimuleerida organismis nende ainete tootmist, mis on vajalikud lagunenud kõhrekoe asendamiseks. Ühtlasi hävitab glükosamiin liigesevedelikust põletikurakke (T-lümfosüüte).
Uurimuste kohaselt on glükosamiinid sama efektiivsed kui klassikalised põletikuvastased ravimid, nagu atsetüülsalitsüülhape, ibuprofeen või diklofenak. Glükosamiinid võimendavad nende põletikuvastaste ravimite toimet ja vähendavad vajadust nende järele. Seetõttu tarvitatakse neid sageli samal ajal.

Glükosamiin on vajalik:

✔inimesed, kellel on liigese probleeme,
✔eakad, kes soovivad toetada enda liigeste tervist,
✔sportlased, kes soovivad vältida liigese probleeme,
✔füüsiliselt aktiivsed inimesed, kes soovivad hoida terveid liigeseid.

Kollageen moodustab nahavalgumassist 70%. Seda leidub nii lihastes, luudes, veresoontes, seedesüsteemis kui kõõlustes. Kollageeni eelised on silmatorkavad seetõttu, et see valk aitab anda meie nahale tugevuse ja elastsuse. Meie keha toodab ise kollageeni, kuid vananedes selle tootmine aeglustub ning kvaliteet kahaneb. Üks peamisi visuaalseid tõendusi viimasest on meie nahk, mis kaotab ajaga elastsust ja tugevust. Lisaks vanusele kiirendavad kollageeni kadu liigne päike ja suhkru tarbimine, suitsetamine ja ebatervislik eluviis.

Kollageeni tarbimine toetab teie keha järgmiselt:

✔ Vähendab põletikku ja liigesevalu.
✔ Hoiab ära kõhre ja sidemete degeneratsiooni ning hoiab ära liigeste kahjustusi.
✔ Suurendab luutihedust.
✔ Tagab naha sileduse ja parandab niisutust.
✔ Tugevdab juukseid ja küüsi.
✔ Aitab taastada kõõluseid ja lihaseid.

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top