LUTEIIN ZEAKSANTIINIGA, 20mg/4mg, 120 tabletti, 4 kuu jagu

53.00

Laost otsas

Luteiin ja zeaksantiin toimivad looduslike päikeseprillidena, kaitstes silma kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ja aeglustades kollatähni kärbumist.

Luteiin koos zeaksantiini, mustikaekstrakti, A-vitamiini, B2 ja beeta-karoteeniga.

– 20 mg 1 tableti kohta (päevane annus)

Laost otsas

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 tablett päevas  pärast sööki koos piisava koguse vedelikuga

Toodetud Saksamaal    (NewLifeVitamin)

Koostis: saiailille ekstrakt (millest 20% luteiini, 4% zeaksantiin)

 

PÄEVANE ANNUS SISALDAB               1 tableti kohta                               % NRV*


Luteiin                                                                  20 mg                                           *

Zeaksantiin                                                           4 mg                                          *


* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud

 

Inimese silmas leidub kahte sorti karotenoide – luteiini ja zeaksantiini. Need on kollased pigmendid, mis kollatähnile tema värvuse ja nime annavad. Luteiin ja zeaksantiin toimivad looduslike päikeseprillidena, kaitstes silma kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ja aeglustades kollatähni kärbumist. Need karotenoidid aitavad säilitada head nägemist, eriti hämaras. Luteiin ja zeaksantiin on antioksüdandid, mis neutraliseerides valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis võivad silma võrkkesta kahjustada.

Teie silmad taluvad iga päev suurt koormust. Keskendumine arvuti monitorile või autojuhtimine, samuti vaba aja tegevused põhjustavad Teie silmadele stressi. Kui Teie silmad ja silmalihased on liikumatus asendis, väsivad silmalihased ning pillgutamise sagedus väheneb. Selle tagajärjel ei niisutata Teie silmi enam piisavalt ning silmades tekib väsimus.

✔︎Luteiini ja zeaksantiini ei tooda organism ise, seega tuleb neid juurde võtta.

Miks vajab inimorganism luteiini?

Tegemist on karotenoidiga, mida sisaldavad mõned ravimtaimed, porgandid ja muud toiduained. Seda pigmenti leidub silmas, eriti silma maakulas (kollane täpp võrkkesta keskosas e. kollatähn), mis vastutab tsentraalse nägemise eest.

Luteiini vajavad enam vanurid, suitsetajad, menopausis naised ja siniste silmadega inimesed, kelle silmades on vähem kaitsvat pigmenti melaniini.

Kuidas luteiin funktsioneerib?

✔︎Kaitseb silma kudesid. Filtreerib selektiivselt valgusvoo spektri agressiivset osa, neutraliseerides silma negatiivset mõju, kui mõni osa “kahjulikust spektrist” tungib endiselt võrkkesta struktuuridesse.
✔︎Neutraliseerib võimalikke kahjustusi. Sellise toime tagavad antioksüdantide omadused. Neutraliseerib valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis takistab kahjulikku mõju silma võrkkestale.
✔︎Soodustab mikrotsirkulatsiooni protsesse, uuendab pigmenti. Selline toime suurendab valgustundlikkust, parandab nägemise üldisi näitajaid.

 

 

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga. Hoida kuivas, toatemperatuuril, kaitstuna otsese päikesevalguse eest ja lastele kättesaamatus kohas! Toidulisandid ei asenda mitmekülgset ja täisväärtuslikku toitu.

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top